Home / Dom i Wnętrze / Całoroczne zadaszenie tarasu – jaki model wybrać?

Całoroczne zadaszenie tarasu – jaki model wybrać?

Planując zadaszenie własnego tarasu warto wybrać konstrukcje trwałe i dopasowane do naszych potrzeb. Całoroczne zadaszenie tarasu to jedna z najchętniej wybieranych opcji – przekonują producenci i projektanci. Czy taka konstrukcja zmieni nasze podejście do odpoczynku blisko natury? Co warto wiedzieć o przydomowych pergolach?

Całoroczne zadaszenie tarasu w konstrukcji modułowej

Zadaszenia tarasów to niezwykle popularna forma w polskich domach – funkcjonalne zadaszenie pozwoli nam przede wszystkim idealnie wydzielić przestrzeń wypoczynkową i sprawi, że odpoczniemy z dala od palącego słońca. Całoroczne zadaszenie tarasu to innowacyjna konstrukcja, która nie tylko wpłynie na poziom naszego wypoczynku, ale też znacząco zmieni przestrzeń wokół nas. Pergole metalowe to interesująca nowość – jej konstrukcja stworzona została w taki sposób, aby jej wznoszenie nie przyniosło żadnych problemów. Dodatkowo zastosowanie materiałów wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne sprawia, że pergola będzie cieszyć nasze oczy przez długie lata.

Jak skonstruowane jest całoroczne zadaszenie tarasu?

Konstrukcja pergoli z pewnością nas zaskoczy. Modułowa budowa sprawia, że wznoszenie tej budowli nie sprawia problemów. Elementy modułowe stworzone są z aluminium malowanego proszkowo – oznacza to, że całoroczne zadaszenie tarasu jest zabezpieczone przed wilgocią oraz korozją. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Na szczycie konstrukcji znajduje się dach – jest on zazwyczaj tworzony z aluminiowych listew uchylnych. O pozycji listew decydujemy samodzielnie i tym samym decydujemy również o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach w pozycji zamkniętej jest całkowicie wodoszczelny.

Check Also

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny Meble ogrodowe dawno przestały być tylko …

https://radiopoznan.fm/informacje/materialy-sponsorowane/jak-wybrac-dobre-ubezpieczenie-samochodu https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu portal.org