Home / Dom i Wnętrze / Domy z drewna i jego związki z naturą

Domy z drewna i jego związki z naturą

Domy z drewna czy domy murowane – trzeba przyznać, że decyzja nie jest łatwa. Każdy z tych domów ma ogrom zalet i trochę wad, dlatego wszystko należy bardzo dokładnie przeanalizować, dzięki czemu uda nam się podjąć najlepszą dla nas decyzje.

“Oddychające” domy z drewna

Osoby czujące bliski związek z naturą powinny postawić na drewno jako materiał budowlany, czyli na domy z drewna, zwane inaczej również Kanadyjczykami. Skąd się wzięła tak popularna nazwa? Okazuje się bowiem, że w dalekiej Kanadzie taki system budowania – technika szkieletowa – znana jest już od bardzo dawna. Tam więcej jest domów drewnianych, ponieważ na tamtych terenach znaleźć można również wysokiej jakości drewno. U nas jest podobnie, klimat mamy zbliżony do Kanady, dlatego warto zainwestować w takie domy z drewna pomimo tego, że wiele osób będzie na nie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że drewniane domy oddychają, a my dzięki temu czujemy się w nich o wiele lepiej.

Ekologiczne materiały budowlane

Aby domy z drewna były konstrukcją pewną oraz solidną bez względu na swoje rozmiary należy wybrać takie materiały, których wilgotność jest poniżej 15%. Dzięki temu nie będzie należy stosować dodatkowej impregnacji chemicznej. Co to oznacza w praktyce? Że będziemy używali mniej środków chemicznych, które mogłyby przedostać się do środowiska. Stawiając również na ekologiczne rozwiązanie, czyli na drewno możemy być pewni, że nasze portfele będą zadowolone, jeżeli chodzi o finanse. Drewno jest o wiele tańszym materiałem budowlanym od ceglanych murów. 

Check Also

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny Meble ogrodowe dawno przestały być tylko …

Stół industrialny dębowy do salonu https://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/28306-jak-porownywarki-ubezpieczen-oc-moga-pomoc-w-znalezieniu-najlepszej-oferty.html https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/