Home / Ciekawe / Dostawcy odzieży używanej – najważniejsze mity

Dostawcy odzieży używanej – najważniejsze mity

Dzisiaj w zasadzie na absolutnie każdy temat funkcjonuje naprawdę wiele mitów. Problemem jednak jest to, że generalnie takie mity utrudniają nam znacząco podjęcie właściwych decyzji. Warto zatem obalać je – poniżej przedstawione i obalone zostaną zatem najważniejsze mity dotyczące dostawców odzieży używanej.

Mit numer jeden – wszyscy dostawcy odzieży używanej oferują ten sam towar

To jest niestety bardzo często słyszana informacja, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Trzeba bowiem tutaj stanowczo podkreślić, że w zasadzie to istnieją naprawdę różni dostawcy odzieży używanej, którzy oferują różny towar.

Przede wszystkim trzeba tu powiedzieć o tym, że zasadniczo wyróżnić możemy odzież używaną nieposortowaną. Jest ona najtańsza, jednak można trafić zarówno na bardzo ciekawe ubrania, jak i na ciuchy niskiej jakości. Obok niej można wymienić jeszcze odzież używaną posortowaną – tu najczęściej mamy do czynienia z wyższą jakością, ale oczywiście także z wyższą ceną. Osobną kategorią zaś są ubrania od projektantów i takie, które są w zasadzie nowe.

Mit numer dwa – dostawcy odzieży używanej sprzedają towar tylko na kilogramy

Generalnie rzeczywiście najczęściej spotykaną praktyką jest to, że odzież używaną od dostawców kupuje się na kilogramy. Jednak wcale nie zawsze jest to prawdą.

Warto bowiem zaznaczyć, że czasem także spotyka się sprzedaż odzieży używanej na worki. Szczególnie często dzieje się tak w przypadku odzieży gorszej jakości. Z kolei czasem także jest w drugą stronę. W momencie, w którym sprzedawana jest naprawdę wysokiej jakości odzież używana np. pochodząca od projektantów albo prawie nowa, to można spotkać się także ze sprzedażą na sztuki.

Mit numer trzy – takiej odzieży używanej od dostawcy nie trzeba już prać.

Zdecydowanie nieprawda. Trzeba tu bowiem stanowczo podkreślić, że taka odzież używana od dostawców w zasadzie nie jest w ogóle prana. Co więcej- czasem także zdarza się nawet, że nie jest ona dezynfekowana.

Co zatem jasne- taką odzież używaną od dostawców zawsze trzeba przynajmniej poddać wstępnej dezynfekcji. Niektórzy właściciele sklepów piorą ją, inni zaś niekoniecznie. Jednak warto wówczas powiedzieć o tym klientowi, że odzież nie jest wyprana, tylko wstępnie zdezynfekowana. Zdarzają się bowiem uczulenia na środki dezynfekcji zastosowane do odzieży używanej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Check Also

Separacja czy rozwód?

W Polsce dalej brak podstawowej wiedzy, czym różni się separacja od rozwodu i jakie są …