Home / Dom i Wnętrze / Ekobudowanie i dobrej jakości okna pasywne

Ekobudowanie i dobrej jakości okna pasywne

Budownictwo pasywne, czyli inaczej mówiąc nowoczesne techniki stawiania budynków, święci ostatnio wielkie triumfy w wielu krajach. Również w Polsce, gdzie ludzie doceniają bycie eko. Z czym wiąże się takie ekobudowanie? Jakie okna pasywne należy wybierać do takich budynków? Postaramy się przybliżyć sobie ten temat.

Ciepły dom na lata

Budownictwo pasywne pozwala na stworzenie budynków całorocznych. Najważniejszą cechą charakterystyczną jest bardzo niskie zapotrzebowanie na ciepło nieprzekraczające 15 kWh (m2·rok). Dzięki temu, że będziemy wydawali w przyszłości mniejsze pieniądze na ogrzewanie nasz dom będzie bardziej ekologiczny, chociażby poprzez niską emisyjność spalin i smogu do środowiska. Trzeba jednak wiedzieć, że tego rodzaju budownictwo wymaga dużych nakładów finansowych, które wydamy na materiały najwyższej jakości, w tym chociażby na okna pasywne. Pomimo tego, że staramy się więc być ekologiczni na każdym kroku, nie zawsze możemy pozwolić sobie na tego typu dom.

Stolarka okienna, czyli jakie okna pasywne?

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że domy pasywne muszą być budowane bardzo dokładnie i wymagają użytkowania odpowiednich elementów, których nie można zastąpić w żaden inny sposób. Zaliczają się do tego okna pasywne, których współczynnik przenikania ciepła dla konstrukcji okiennej jest niższy niż 0,8 W/ (m2K). Tego rodzaju okna to bardzo skomplikowana konstrukcja opierająca się chociażby na trzech elementach tafli szklanej. Zastosowanie takich rozwiązań technologicznych sprawia, że straty ciepła są jeszcze mniejsze. 

Check Also

Moja Droga do Wyboru Idealnego Ubezpieczenia Samochodu

Moja Droga do Wyboru Idealnego Ubezpieczenia Samochodu Kiedy stałem przed wyborem ubezpieczenia samochodu dla mojego …

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ Wysoki stolik do kuchni