Home / Dom i Wnętrze / Jak ochroni nas przed słońcem pergola tarasowa?

Jak ochroni nas przed słońcem pergola tarasowa?

 

Zaaranżowanie przydomowego tarasu nie jest dzisiaj trudne – topowi producenci proponują nam rozbudowane komplety mebli ogrodowych i dodatków. Tworząc przydomową strefę relaksu warto zastanowić się również nad ochroną przed słońcem: alternatywą dla klasycznego parasola ogrodowego jest dzisiaj pergola tarasowa. Co warto o niej wiedzieć?

Pergola tarasowa – idealne zadaszenie chroniące przed słońcem

Jeszcze do niedawna pergola tarasowa kojarzona była z konstrukcją drewnianą, ustawianą głównie po to, aby mogła być ona podporą dla roślin pnących. Tak stworzona altana była idealnym miejscem wypoczynkowym. Dzisiaj pergola tarasowa to nowoczesna konstrukcja, której głównym zadaniem jest określenie przestrzeni wypoczynkowej oraz zagwarantowanie nam cienia. Pergola tarasowa to element, który znacząco podniesienie estetykę otoczenia i pozwoli nam na zaprojektowanie nowoczesnej przestrzeni tarasowej, zgodnie z obowiązującymi trendami.

Konstrukcja pergoli tarasowej oparta jest na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. Taka struktura nie jest podatna na działanie wilgoci, korozję. Pergola posiada zintegrowaną rynnę dachową, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza jej obręb. Dach pergoli wykonany jest z uchylnych listew – o ich pozycji decyduje użytkownik. Oznacza to, że sami regulujemy ilość światła, która wpada pod pergolę. Listwy w pozycji całkowicie zamkniętej odcinają światło, chronią zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Atutem takiego rozwiązania jest również fakt, że listwy nie nagrzewają się.

Pergola tarasowa – jakie dodatki wybrać?

Czy wiesz, że nasza pergola tarasowa może być uzupełniona o szereg dodatków? Najchętniej wybieranymi są rolety boczne – chronią one zarówno przed podmuchami wiatru, jak i spojrzeniami sąsiadów. Pergolę możemy uzupełnić również o funkcjonalne oświetlenie.

 

 

Check Also

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny Meble ogrodowe dawno przestały być tylko …

https://starachowicki.eu/artykul/porownywarka-oc-bez/1532310 https://zambrow.org/artykul/ubezpieczenie-samochodu/1538421 ynk.com