Home / Ciekawe / Mity o sous vide

Mity o sous vide

Dzisiaj w internecie krąży wiele zupełnie nieprawdziwych informacji o różnych sprawach. Między innymi także o metodzie gotowania sous vide. Jakie mity są najpopularniejsze i w jaki sposób można je obalić? O tym właśnie powiemy poniżej…

1) Sous vide jest niesmaczne

Pierwszym mitem jest to, że urządzenia do gotowania sous vide dają nam w zasadzie niezbyt smaczne jedzenie. Generalnie nie jest to prawda, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że takie potrawy jednak nieco inaczej smakują.

Na czym bowiem w ogóle polega ta metoda? Otóż zasadniczo jej istotą jest własnie gotowanie w próżni, które pozwala na zastosowanie znacznie niższej temperatury gotowania niż normalnie. Potrawy zatem np. mięso nie tracą swojej struktury ani smaku czy wszelkich składników odżywczych. W efekcie są naprawdę zdrowe i pyszne.

2) urządzenia do gotowania sous vide są bardzo kosztowne

Kiedyś rzeczywiście były. Na początku lat 70, kiedy sous vide dopiero powstawało na takie urządzenia mogły sobie pozwolić jedynie najlepsze francuskie restauracje, Dzisiaj jednakże spokojnie można zacząć gotować w ten sposób w praktycznie każdym domu.

Co generalnie jest potrzebne? Przede wszystkim będzie tutaj potrzebna zgrzewarka do folii, czyli urządzenie, które umożliwi nam próżniowe opakowanie żywności. Co więcej jednak warto jeszcze podkreślić, że potrzebny jest także przyrząd, w jaki ugotujemy próżniowo te potrawy. Zasadniczo jednak dzisiaj można zaopatrzyć się po prostu w cyrkulator wkładany do zwykłych garnków.

3) Sous vide to metoda przygotowania posiłków tylko dla restauracji

Zostało to już wspomniane niejako powyżej. Zasadniczo dzisiaj naprawdę można zakupić stosunkowo tanie sprzęty i cieszyć się takim rodzajem gotowania w domu.

Oczywiście jednak jak najbardziej taka metoda jest też stosowana we francuskich, prawdziwych restauracjach.

4) Sous vide nie posiada żadnych zalet

Na koniec trzeba jeszcze zdementować jedną pogłoskę, a mianowicie to, że gotowanie metodą sous vide nie posiada w zasadzie żadnych zalet.

Kilka bowiem zostało już wspomnianych powyżej. Zasadniczo sous vide umożliwia nam otrzymanie naprawdę dobrych jakościowo potraw – zdrowych i smacznych z zachowanymi wszelkimi walorami odżywczymi. Co więcej, potrawy takie można długo przechowywać.

Urządzenia sous vide znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Check Also

Separacja czy rozwód?

W Polsce dalej brak podstawowej wiedzy, czym różni się separacja od rozwodu i jakie są …

ebox.pl ynk.com https://zambrow.org/artykul/ubezpieczenie-samochodu/1538421