Home / Zdrowie i Uroda / Modny manicure, czyli paznokcie akrylowe
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Modny manicure, czyli paznokcie akrylowe

Piękno zaczyna się od dłoni. Nic dziwnego więc, że każda kobieta chce mieć piękne, błyszczące paznokcie. Można to uzyskać wieloma metodami. W ostatnich czasach do najpopularniejszej należy metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Czym się charakteryzuje?

Paznokcie akrylowe charakteryzują się przede wszystkim dużą trwałością. Są one wytrzymałe na uszkodzenia, ponieważ akryl mocno przylega do płytki. Metoda akrylowa zdobienia paznokci najlepiej sprawdza się u osób, których paznokcie najczęściej są narażone na uszkodzenia oraz złamania. Akryl charakteryzuje się również tym, że doskonale maskuje wszystkie niedoskonałości. Za pomocą tej metody przedłuża się paznokieć, dzięki czemu możliwe jest wykonanie określonych zdobień. Manicure ten jest dobrym rozwiązaniem, zarówno na co dzień, jak i wyjątkowe imprezy. Kobiety, którym zależy na uzyskaniu trwałego efektu, powinny zdecydować się na tę metodę zdobienia paznokci. Bowiem akryle utrzymują się na płytce od dwóch tygodni do nawet półtora miesiąca.

Co warto wiedzieć?

W metodzie akrylowej zdobienia paznokci występuje możliwość wykonania naprawdę pięknych wzorów. Jednak, aby to uzyskać, należy wybrać się do profesjonalisty. Modelowanie akrylu nie należy bowiem do najłatwiejszych. Niedoświadczona kosmetyczka, może mieć więc problem w uzyskaniu ładnego kształtu paznokcia. Z racji tego, że akryl ma szerokie zastosowanie, daje wiele możliwości zdobień. Szczególnie efektowne są kolorowe akryle i zdobienie tzw. 3D, czyli wypukłe wzory. Najpopularniejszym wzorem są kolorowe kwiaty z pięknie uwydatnionymi liśćmi. Prawidłowo uformowane wzory oraz dobrze dobrane kolory, mogą wprawiać w zdumienie i robić naprawdę dobre wrażenie.

Rodzaje akrylu

Na początku warto zaznaczyć czym jest sam akryl. To nic innego, jak proszek, który w połączeniu z płynem nakłada się na odpowiednio przygotowane paznokcie. Utrudnienie stanowi fakt, że uzyskana masa zaczyna zastygać samoistnie już po kilkunastu minutach. Pełną trwałość uzyskuje się po dwóch dniach. Nie ma tutaj potrzeby stosowania lampy UV. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje akrylu. Pierwszym jest akryl wolnoschnący, który dedykowany jest szczególnie osobom początkującym. Czas zastygania akrylu jest na tyle długi, że pozwala na spokojne jego rozprowadzenie po płytce. Drugim rodzajem jest więc akryl szybkoschnący, którym mogą posiłkować się osoby wprawione w akrylową metodę zdobienia paznokci. Oprócz tego istnieje również akryl bezwonny, który w porównaniu ze zwykłym akrylem, nie daje żadnego zapachu. Ponadto, czas zastygania takiego akrylu jest długi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/ metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Check Also

W poszukiwaniu własnego i niepowtarzalnego stylu

Dobrze dobrana garderoba jest sprawcą pewności siebie i przychylnego nastawienia do świata. Styl, w jakim …

zobacz https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu