Home / Dom i Wnętrze / Okna PCV – wymiana na nowe

Okna PCV – wymiana na nowe

Okna PCV cieszą się ogromną popularnością. Podczas wymiany okien stawiamy najczęściej na okna z tworzyw sztucznych, które cechują się wysokimi parametrami technicznymi. Pamiętajmy, że na stolarce okiennej nie warto oszczędzać, ponieważ pieniądze te w przyszłości mogą nam się zwrócić.

Okna PCV – parametry techniczne

Wymiana okien na nowe wymusza na nas zdobycie odpowiedniej wiedzy, abyśmy wiedzieli, że nie kupujemy “kota w worku”. Poznajmy podstawowe parametry techniczne. Kupując okna PCV musimy wiedzieć, że ważna jest dla nas: liczba szyb, współczynnik przenikania ciepła, rodzaj okuć, liczba komór wpływających na izolacyjną termiczność okna. Ważnym czynnikiem jest również miejsce zamieszkania. Inne okna będą potrzebne osobom mieszkającym na wsi, a inne ludziom zamieszkującym hałaśliwe centrum wielkiego miasta.

Montaż okien

Wszystkie okna PCV muszą być prawidłowo zamontowane. Nawet najlepsze parametry techniczne nie będą spełniały w prawidłowych sposób swojego zadania, jeżeli montaż nie zostanie odpowiednio wykonany. Przy braku umiejętności, wiedzy – zostawmy tą sprawę fachowcom. Inaczej będziemy musieli szybciej wymieniać okna, które miały nam służyć w głównym zamierzeniu przez kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Należy sprawdzić, czy okna są prawidłowo zamontowane nawet przez ekipę fachowców. Wystarczy po dwóch pełnych dobach od zamontowania otworzyć jedno ze skrzydeł. Otwarte skrzydło powinno “stać w miejscu”. Jeżeli tak będzie to znaczy, że okna są prawidłowo zamontowane. 

Check Also

Moja Droga do Wyboru Idealnego Ubezpieczenia Samochodu

Moja Droga do Wyboru Idealnego Ubezpieczenia Samochodu Kiedy stałem przed wyborem ubezpieczenia samochodu dla mojego …