Home / Ciekawe / Wygodne gotowanie i smażenie we własnej kuchni

Wygodne gotowanie i smażenie we własnej kuchni

Odpowiednie wyposażenie domowej kuchni to połowa sukcesu, kiedy pragniemy gotować sprawniej, smaczniej i bardziej zdrowo. Jakie rozwiązania znajdziemy dzisiaj na polskim rynku? Jakie komplety garnków i patelnie wybierać, aby codzienne gotowanie stało się prawdziwą pasją?

Garnki stalowe – propozycja dla wymagających

Nowoczesna kuchnia to nie tylko eleganckie meble i dodatki – to przede wszystkim dopasowane do potrzeb komplety garnków, które możemy wykorzystać w codziennym gotowaniu. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się obecnie komplety garnków stalowych – stal nierdzewna 18/10 to propozycja, która idealnie sprawdzi się w domowych kuchniach. Garnki stalowe nie są podatne na działanie wysokich temperatur, korozji, odkształcanie. Na długi czas zachowają one doskonały wygląd. Warto również wspomnieć, że garnki takie sprzedawane są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów. Pozwoli to wybrać komplet dopasowany idealny do danych potrzeb. Garnki stalowe uzupełnia się o profilowane rączki, ale też lejki, cedzaki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów.

Dania z patelni – czy mogą być mniej kaloryczne?

Dania z patelni, takie jak placki ziemniaczane czy też ryby, smakują wyjątkowo z odpowiednio dobranymi dodatkami i są szybkimi daniami, które z pewnością zaspokoją apetyt. Niestety, dania smażone są również wysoce kaloryczne, dlatego ich często spożywanie nie jest wskazane. Rozwiązaniem tego problemu są nowoczesne patelnie, które projektowane są w taki sposób, by móc smażyć na minimalnej ilości oleju. Dzięki licznym powłokom ceramicznym czy teflonowym patelnie pozwalają na smażenie dań o zmniejszonej kaloryczności. Powłoki minimalizują też ryzyko przywierania dań do dna i przypalania. Smażenie stanie się też prostsze za sprawą wygodnych uchwytów oraz pokrywek wykonywanych ze szkła hartowanego.

 

 

Check Also

Separacja czy rozwód?

W Polsce dalej brak podstawowej wiedzy, czym różni się separacja od rozwodu i jakie są …

https://yourpbc.org https://aaron.net.pl https://vinnvinn.org