Home / Dom i Wnętrze / Mała łazienka, duże wyzwanie

Mała łazienka, duże wyzwanie

Mała, wąska łazienka to cecha niejednego mieszkania w bloku. Urządzenie takiej przestrzeni jest ogromnym wyzwaniem i niestety często nie przynosi zadowalających efektów. Na co zwrócić uwagę, remontując małą łazienkę?

Biel jest dobra na wszystko

Jednym z najważniejszych elementów łazienki jest kolor. Jasne, radosne kolory powiększają przestrzeń. Ciemne kolory mogą ja dodatkowo zmniejszyć.

Biel od dawna jest bardzo chętnie używanym kolorem w naszych wnętrzach. Jest to barwa która może wydawać się nudna, ale nie jest to do końca prawda. Białą łazienkę można bardzo łatwo odmienić.

Kolorowe ręczniki, pojemniki na mydło, czy dywanik i już mamy nową aranżacje łazienki. Możemy taką zmianę przeprowadzić szybko i niewielkim kosztem.

Sprytne rozwiązania

Bardzo wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny. Umieszczenie wanny nie jest łatwe na małej przestrzeni, ale nie jest też niemożliwe. Tu z pomocą przychodzą nam wanny asymetryczne.

Wanny narożne to idealny sposób na zaoszczędzenie przestrzeni. Dzięki ściętemu bokowi wanna asymetryczna wydaje się mniejsza. Wbrew pozorom nie ma ona dużo mniejszej powierzchni niż klasyczne wanny prostokątne.

Innym rozwiązaniem, które w niewielkiej łazience pozwoli mieć zarówno wannę, jak i natrysk jest zastosowanie asymetrycznej wanny z parawanem. Parawany stosowane przy budowie natrysku można wykorzystać do ustawienia na wannie. Takie rozwiązanie pomaga w utrzymaniu porządku. Wszędzie lejąca się woda może być dużym problemem.

Światło wszystko zmienia

Dobre oświetlenie ma ogromny wpływ na wygląd łazienki. Jasne przestrzenie wydaja się większe oraz bardziej przyjazne. Warto jednak zastosować różne źródła światła.

Oświetlenie górne przyda się w czasie sprzątania łazienki. Oświetlenie nad lustrem jest niezbędne w czasie wykonywania czynności toaletowych. Jest to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również ciekawy zabieg stylistyczny.

Nastrojowym oświetlenie można podkreślić półki. Trzymanie kilku dekoracyjnych bibelotów będzie wyglądało elegancko i stylowo. Warto jednak pamiętać, że mała łazienka nie jest odpowiednim miejscem do ustawiania wielu elementów dekoracyjnych. Świeczki czy eleganckie perfumy w zupełności wystarczą.

Mała łazienka jest wyzwaniem dla właścicieli. Jednak wanny asymetryczne, dobre światło i odpowiednio dobrane kolory pomogą stworzyć pomieszczenie funkcjonalne i estetyczne. Bardzo ważne jest, by przed rozpoczęciem remontu wszystko dokładnie zaplanować i przeliczyć. Mały metraż nie pozwala na żadne, nawet najmniejsze pomyłki i odstępstwa od planu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Check Also

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny Meble ogrodowe dawno przestały być tylko …

http://www.wczestochowie.pl/artykul/43995 zobacz https://auto-dzban.pl/wyroznione-prawa/kalkulator-ubezpieczen-oc-jak-latwo-i-szybko-obliczyc-koszt-swojego-ubezpieczenia/