Home / Ciekawe / Tusze HP. Czy warto je samodzielnie napełniać?

Tusze HP. Czy warto je samodzielnie napełniać?

 

Wiele osób spotyka się z pojęciem samodzielnego napełniania tuszy do drukarek, a czasem nawet widzi dostępne w sprzedaży zestawy do napełniania tuszy. Nie wszystkie pojemniki na tusz do drukarki można samodzielnie napełniać. Tusze HP tak. Czy ma to sens? Czy samodzielne napełnianie tuszy HP łatwo wykonać? Jaki jest efekt tych prac?

Jak samodzielnie napełnić tusz HP?

Tusze HP można napełnić w banalnie łatwy sposób. W górnej części pojemnika na tusz znajduje się naklejka, pod którą są otwory. W środku zaś gąbka nasączona tuszem. Napełnienie tuszu polega na wbiciu w gąbkę igły ze strzykawką napełnioną tuszem i wstrzyknięciu do środka odpowiedniej jego ilości. Teoretycznie bardzo łatwe, jednak przy tak prostej pracy może dojść do wielu błędów. Igłę można wbić za głęboko i uszkodzić delikatne części pojemnika, można też wlać zbyt wiele lub zbyt mało tuszu. W pierwszym przypadku pojemnik może ulec uszkodzeniu, w drugim zaś, może dojść do powstania w środku bańki powietrznej – taki tusz również będzie nadawał się do wyrzucenia. Oczywiście można też przypadkowo pomylić otwory i – na przykład – w miejsce przeznaczone na tusz czarny, wlać tusz żółty. Taki pojemnik nie będzie już nadawać się do niczego.

Napełnianie tuszy może być opłacalne

Niewątpliwie napełnianie pojemników na tusze HP może być bardzo opłacalne. Zestaw do napełniania kosztuje wielokrotnie mniej od nowego, pełnego pojemnika z tuszem. Jeśli więc ktoś nauczy się wykonywać to zadanie wzorowo, może liczyć na znaczne oszczędności na kosztach drukowania. Jednak napełnianie tuszy – wbrew pozorom – jest trudne. Nierzadko przy pomocy napełnionego tuszu nie można drukować i nie wiadomo tak do końca dlaczego tak jest.

Napełnianie w nieskończoność jest niemożliwe

Niemożliwe jest też napełnianie w nieskończoność jednego pojemnika na tusz HP. Nawet firmy zajmujące się profesjonalnym napełnianiem tuszy HP, unikają ponownego napełniania dwukrotnie opróżnionych pojemników. W domu też nie można liczyć na to, że jeden pojemnik na tusz HP będzie można napełniać kilkanaście razy. Najczęściej napełnienie 2-4 razy to maksimum. Potem pojemnik ulega uszkodzeniu, a drukowanie przy jego pomocy staje się niemożliwe.

Podsumowując

Warto rozważyć samodzielne napełnianie pojemników na tusz, nie zapominając jednak, że takie działanie jest obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia pojemnika. Nie jest też możliwe wielokrotne napełnienie tego samego pojemnika. Samodzielne napełnianie tuszy może więc obniżyć koszty drukowania, zawsze jednak konieczne będzie kupowanie nowych pojemników z tuszem HP. Z pewnością rzadziej niż przy używaniu tylko fabrycznych tuszy, ale nie da się tego do końca uniknąć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553930-Tusze-zamienniki-HP.html.

Check Also

Wygodny i trwały strój dla jeźdźca

Jazda konna jest sportem coraz chętniej wybieranym przez osoby dorosłe i młodzież jako sposób na …

https://radiopoznan.fm/informacje/materialy-sponsorowane/jak-wybrac-dobre-ubezpieczenie-samochodu https://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/28306-jak-porownywarki-ubezpieczen-oc-moga-pomoc-w-znalezieniu-najlepszej-oferty.html Nowoczesny metalowy kwietnik stojący