Home / Biznes / Adwokat – pomoc w sądowych sprawach

Adwokat – pomoc w sądowych sprawach

Ilość spraw w polskich sądach jest olbrzymia – w dużej mierze dotyczą one spraw cywilnych: rozwodów, przyznania opieki nad dziećmi, alimentów, uznania ojcostwa. Sprawy takie mogą ciągnąc się miesiącami – wszystko zależne jest od stopnia skomplikowania, ilości dowodów, ale również: pomocy adwokata. Czy warto go zatrudnić? Zdecydowanie tak!

Sprawy rozwodowe – jedne z najtrudniejszych w polskich sądach

Sprawy rozwodowe są jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach – Polacy rozwodzą się na potęgę. Z badań i analiz wynika, że największy odsetek rozwodów notuje się u małżeństw, których staż nie przekroczył 5 lat wspólnego życia. Stopień skomplikowania sprawy rozwodowej zależy od wielu czynników: powodu rozwodu, posiadania małoletnich dzieci, wspólnoty majątkowej. Wszystkie te zagadnienia małżonkowie mogą omówić przed rozpoczęciem sprawy rozwodowej i przedłożyć przed sąd swoje uzgodnienia. Znacznie częściej zdarza się jednak, że małżonkowie nie są w stanie się dogadać i to właśnie sąd musi rozstrzygnąć o podziale majątku, jak i o przyznaniu opieki nad dziećmi. Sprawy rozwodowe to niezwykle delikatna kwestia, która dotyka nie tylko samych małżonków, ale również ich bliskich, nierzadko znajomych. W takich sprawach warto skorzystać z pomocy prawnika – mówi kancelaria adwokacka adwokat-katowice.info.pl.

Jak rozpoznać dobrego adwokata?

Olbrzymia ilość adwokatów na rynku sprawia, że zatrudnienie jednego z nich nie jest problemem. Po czym jednak poznać doświadczonego adwokata? Przede wszystkim będzie on chciał się dokładnie zapoznać z naszą sprawą – to także moment, kiedy możliwe będzie jej bezstronna ocena. Adwokat nie tylko wskaże nam możliwości prawne jakich możemy użyć, ale też podpowie, jakie kroki podjąć, aby uzyskać oczekiwany przez siebie wynik w sądzie.

Check Also

Jak kupić mieszkanie, żeby nie żałować

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. Dlatego też tak ważne jest …