Home / Dom i Wnętrze / Rattanowy fotel – podstawa aranżacji tarasu czy balkonu

Rattanowy fotel – podstawa aranżacji tarasu czy balkonu

Chcąc stworzyć ciekawy zakątek wypoczynkowy na świeżym powietrzu warto wykorzystać taras czy balkon. Wystarczy rattanowy fotel oraz niewielki stolik kawowy, aby blisko domu zaaranżować miejsce idealne do relaksu. Czy meble rattanowe okażą się dobrym wyborem? Jak w prosty sposób zmienić wygląd miejsca wypoczynkowego?

Fotel rattanowy – podstawa udanej aranżacji

Szukając intersujących inspiracji na wyposażenie naszego balkonu czy tarasu warto wziąć pod uwagę naturalny rotang – rattanowy fotel to jeden z chętniej kupowanych elementów. Dzisiaj projektanci zaskoczą nas pięknymi wzorami i ciekawym designem. Rattanowy fotel stanowić będzie podstawę aranżacji: wystarczy zestawić go z niewielkim stolikiem kawowym, by móc wygodnie pić kawę w promieniach słońca czy też czytać ulubioną książkę. Decydując się na komplet dwóch krzeseł zaprosimy do wspólnego odpoczynku osobę bliską.

Rattanowy fotel to produkt o wyjątkowych parametrach technicznych – wierzch stworzono z naturalnej plecionki rattanowej, pozyskiwanej wyłącznie z upraw o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że w wyniku pozyskiwania rattanu nie postępuje degradacja środowiska. Stelaż mebla wykonano z lekkiego aluminium malowanego proszkowo, co zabezpiecza przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy.

Jak chronić rattanowy fotel w czasie jesieni i zimy?

Meble rattanowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony poza sezonem letnim. Rattanowy fotel wystarczy zabezpieczyć poprzez wykorzystanie pokrowców ogrodowych. Pokrowiec wykonany z materiału poliestrowego skutecznie ochroni mebel przed osiadaniem wilgoci, kurzu, zabrudzeniami czy silnym promieniowaniem UV. Struktura pokrowców pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, co minimalizuje ryzyko kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.

Check Also

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny Meble ogrodowe dawno przestały być tylko …

https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne portal.org Metalowy stojak na papier toaletowy loft