Home / Dom i Wnętrze / Szkieletowe domy kanadyjskie

Szkieletowe domy kanadyjskie

Drewniane domy kanadyjskie cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ekologiczne podejście do natury. Tego rodzaju budownictwo od wielu lat znane w Ameryce oraz w Skandynawii w naszym kraju dopiero zyskuje na popularności.

Domy kanadyjskie – przygotowanie do budowy

Zanim będziemy mogli zamieszkać w takim domu potrzebna jest odpowiednia działka, gdzie zostanie wykonane posadowienie z płyty betonowej lub z ławy betonowej. Istnieje również możliwość wykonania podpiwniczenia ze ścian fundamentowych, która pomaga uchronić dom przed wilgocią. Ważnym jest aby etap prac “mokrych” zawsze wykonać przed zimą. Resztę prac związanych z postawieniem takiego domu można wykonać o dowolnej porze roku – również w zimie. Domy kanadyjskie mają specjalny szkielet, który musi zostać wykonany z desek sosnowych lub świerkowych o grubości 38mm. Na ścianach zewnętrznych koniecznością są deski o szerokości 140 mm a na wewnętrzne 89 mm. 

Modułowe domy drewniane

Domy kanadyjskie można postawić bez najmniejszego problemu na przeciągu kilku miesięcy. Szacuje się, że dom średniej wielkości powstaje w ciągu trzech miesięcy. Coraz powszechniej stosowane są jednak domy drewniane modułowe, które można postawić nawet w ciągu…kilku dni. Ogromną zaletą jest fakt, że w przyszłości domy te można dowolnie modyfikować i rozbudować. Pamiętajmy jednak o tym, że do postawienia takiego domu konieczna jest solidna i rzetelna ekipa budowlana znająca bardzo dokładnie odpowiednie standardy budowlane technologii szkieletowej. 

Check Also

Moja Droga do Wyboru Idealnego Ubezpieczenia Samochodu

Moja Droga do Wyboru Idealnego Ubezpieczenia Samochodu Kiedy stałem przed wyborem ubezpieczenia samochodu dla mojego …