Home / Dom i Wnętrze / Szkieletowe domy kanadyjskie

Szkieletowe domy kanadyjskie

Drewniane domy kanadyjskie cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ekologiczne podejście do natury. Tego rodzaju budownictwo od wielu lat znane w Ameryce oraz w Skandynawii w naszym kraju dopiero zyskuje na popularności.

Domy kanadyjskie – przygotowanie do budowy

Zanim będziemy mogli zamieszkać w takim domu potrzebna jest odpowiednia działka, gdzie zostanie wykonane posadowienie z płyty betonowej lub z ławy betonowej. Istnieje również możliwość wykonania podpiwniczenia ze ścian fundamentowych, która pomaga uchronić dom przed wilgocią. Ważnym jest aby etap prac “mokrych” zawsze wykonać przed zimą. Resztę prac związanych z postawieniem takiego domu można wykonać o dowolnej porze roku – również w zimie. Domy kanadyjskie mają specjalny szkielet, który musi zostać wykonany z desek sosnowych lub świerkowych o grubości 38mm. Na ścianach zewnętrznych koniecznością są deski o szerokości 140 mm a na wewnętrzne 89 mm. 

Modułowe domy drewniane

Domy kanadyjskie można postawić bez najmniejszego problemu na przeciągu kilku miesięcy. Szacuje się, że dom średniej wielkości powstaje w ciągu trzech miesięcy. Coraz powszechniej stosowane są jednak domy drewniane modułowe, które można postawić nawet w ciągu…kilku dni. Ogromną zaletą jest fakt, że w przyszłości domy te można dowolnie modyfikować i rozbudować. Pamiętajmy jednak o tym, że do postawienia takiego domu konieczna jest solidna i rzetelna ekipa budowlana znająca bardzo dokładnie odpowiednie standardy budowlane technologii szkieletowej. 

Check Also

Kuchnia w ksztalcie litery U w modnych kolorach

Tak, kuchnia w ksztalcie litery U będzie dobrym rozwiązaniem. Czas jednak wybrać kolory, które będą …

https://www.gama-sklep.com.pl/a/472-male-aneksy-kuchenne https://aavamobile.pl/okna-do-domu-energooszczednego-na-co-zwrocic-uwage/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/11-meble-do-malego-salonu