Home / Ciekawe / Dodatkowe ubezpieczenie – zadbaj o mienie i zdrowie

Dodatkowe ubezpieczenie – zadbaj o mienie i zdrowie

Jak zabezpieczyć to, co dla nas najważniejsze? W poszukiwaniu metod na lepsze życie coraz częściej sięgamy po ubezpieczenia – firmy ubezpieczeniowe przygotowały dla nas pakiety obejmujące zarówno nasze zdrowie, życie, ale i mienie: dom, mieszkanie, samochód. Warto rozważyć kupno dodatkowego ubezpieczenia i żyć spokojniej!

Ubezpieczenie mieszkania i domu

Nasze mieszkanie czy dom często narażone są na działanie czynników zewnętrznych czy też nieszczęśliwe wypadki: zalanie, podtopienia, pożary, włamania. W takich sytuacjach często nie wiemy co robić. Posiadając ubezpieczenie mieszkania czy domu możemy ubiegać się o zwrot kosztów naprawy, remontu czy zadośćuczynienia za kradzież.

Ubezpieczenie samochodu – obowiązkowe i nieobowiązkowe

Posiadacze pojazdów mechanicznych muszą być świadomi ciążącego na nich obowiązku posiadania ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie takie pokrywa wszelkie szkody powstałe z naszej winy. Wysokość ubezpieczenia OC szacowana jest na podstawie naszego wieku oraz marki i wieku samochodu. Szukając ubezpieczenia samochodowego warto zerknąć na stronę mfind.pl – wyszukiwarka znajdzie dla nas najlepsze opcje.

Ubezpieczenie zdrowotne coraz częściej wybierane

W Polsce jakość służby zdrowia spada z roku na rok – media alarmują o coraz dłuższych kolejkach do specjalistów, braku lekarzy w szpitalach i zamykających się oddziałach. Dobrą alternatywą są nowoczesne ubezpieczenia medyczne oferowane przez prywatne firmy ubezpieczeniowe. Pakiety dobierane są do naszego wieku i miejsca zamieszkania – miesięczna usługa może kosztować zaledwie 40 zł i obejmować pomoc internisty, trzech specjalistów, zabiegi pielęgniarskie, badania ambulatoryjne. Rejestracja do lekarza może odbywać się telefonicznie lub za pomocą dedykowanego systemu.

Check Also

Tusze HP. Czy warto je samodzielnie napełniać?

  Wiele osób spotyka się z pojęciem samodzielnego napełniania tuszy do drukarek, a czasem nawet …

https://www.rdc.pl/aktualnosci/sponsorowane/podwajane-ubezpieczenie-oc-samochodu-kiedy-ma-miejsce_vVM9ymru29SObMAwiP6m https://study-abroad.pl/realne-korzysci-z-iso-45001/ http://mundopediu.com/nowoczesny-aneks-kuchenny/