Home / Ciekawe / Dodatkowe ubezpieczenie – zadbaj o mienie i zdrowie

Dodatkowe ubezpieczenie – zadbaj o mienie i zdrowie

Jak zabezpieczyć to, co dla nas najważniejsze? W poszukiwaniu metod na lepsze życie coraz częściej sięgamy po ubezpieczenia – firmy ubezpieczeniowe przygotowały dla nas pakiety obejmujące zarówno nasze zdrowie, życie, ale i mienie: dom, mieszkanie, samochód. Warto rozważyć kupno dodatkowego ubezpieczenia i żyć spokojniej!

Ubezpieczenie mieszkania i domu

Nasze mieszkanie czy dom często narażone są na działanie czynników zewnętrznych czy też nieszczęśliwe wypadki: zalanie, podtopienia, pożary, włamania. W takich sytuacjach często nie wiemy co robić. Posiadając ubezpieczenie mieszkania czy domu możemy ubiegać się o zwrot kosztów naprawy, remontu czy zadośćuczynienia za kradzież.

Ubezpieczenie samochodu – obowiązkowe i nieobowiązkowe

Posiadacze pojazdów mechanicznych muszą być świadomi ciążącego na nich obowiązku posiadania ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie takie pokrywa wszelkie szkody powstałe z naszej winy. Wysokość ubezpieczenia OC szacowana jest na podstawie naszego wieku oraz marki i wieku samochodu. Szukając ubezpieczenia samochodowego warto zerknąć na stronę mfind.pl – wyszukiwarka znajdzie dla nas najlepsze opcje.

Ubezpieczenie zdrowotne coraz częściej wybierane

W Polsce jakość służby zdrowia spada z roku na rok – media alarmują o coraz dłuższych kolejkach do specjalistów, braku lekarzy w szpitalach i zamykających się oddziałach. Dobrą alternatywą są nowoczesne ubezpieczenia medyczne oferowane przez prywatne firmy ubezpieczeniowe. Pakiety dobierane są do naszego wieku i miejsca zamieszkania – miesięczna usługa może kosztować zaledwie 40 zł i obejmować pomoc internisty, trzech specjalistów, zabiegi pielęgniarskie, badania ambulatoryjne. Rejestracja do lekarza może odbywać się telefonicznie lub za pomocą dedykowanego systemu.

Check Also

Separacja czy rozwód?

W Polsce dalej brak podstawowej wiedzy, czym różni się separacja od rozwodu i jakie są …

https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac Dębowa konsola do przedpokoju loft https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/