Home / Dom i Wnętrze / Wybieramy meble łazienkowe

Wybieramy meble łazienkowe

Jeszcze do niedawna osoby remontujące lub urządzające łazienkę od podstaw skupiały swoją uwagę głównie na armaturze, wannie, umywalce czy okładzinach ściennych. Dzisiaj coraz większą rolę w łazienkach odgrywają meble. Starannie dobrane meble łazienkowe pełnią w modnych wnętrzach dwie funkcje: praktyczną oraz dekoracyjną. Czym kierować się podczas wizyty w sklepie? Jakie meble najlepiej spełnią swoje zadanie? Sprawdź!

Solidne i trwałe meble łazienkowe

Meble łazienkowe nieustannie mają kontakt z wilgocią i zabrudzeniami, które w długofalowej perspektywie mogą odbić się na ich kondycji. Jeśli nie chcesz, aby ze stylowej szafki po kilku miesiącach zaczęła odklejać się okleina lub jej drzwiczki zaczęły się rozwarstwiać i pęcznieć, wybierz meble zbudowane z materiałów o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne. Meble z korpusami i frontami z tworzyw suchotrwałych nie zdają w łazienkach egzaminu. Znacznie lepiej sprawdzą się meble z płyty MDF lub HDF pokrytej połyskującym akrylem, folią lub laminatem. Osoby marzące o ciepłej łazience wypełnionej drewnianymi meblami powinny skupić swoją uwagę na meblach łazienkowych z egzotycznych gatunków, które są znacznie bardziej odporne niż modele z drzew europejskich. Zabezpieczenia wymagają również metalowe elementy mebli. Aby zawiasy czy metalowe gałki nie pokrywały się rdzą, należy je impregnować i starannie czyścić. Meble najlepiej umieścić na nóżkach lub podwiesić na ścianie, aby nie dotykały podłogi, na której może zbierać się woda.

Funkcjonalność i estetyka

Meble łazienkowe powinny być przede wszystkim pojemne. Zwróć uwagę na głębokość szafek i ich rozkład. Nowoczesne modele wyposażone są nie tylko w półki, ale również głębokie szuflady z pełnym wysuwem i organizery umożliwiające uporządkowanie kosmetyków, drobnego sprzętu, akcesoriów czy ręczników. Kolekcje prezentowane w katalogach czołowych marek urzekają swoją nowoczesną formą. W starannie urządzonych łazienkach goszczą obecnie ciekawe meble w wyrazistych kolorach granatu, szarości czy butelkowej zieleni.

Check Also

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny Meble ogrodowe dawno przestały być tylko …

Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne ynk.com