Home / Ciekawe / Wygodny i trwały strój dla jeźdźca

Wygodny i trwały strój dla jeźdźca

Jazda konna jest sportem coraz chętniej wybieranym przez osoby dorosłe i młodzież jako sposób na zachowanie dobrej kondycji, formy i sylwetki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jazda konna to również szansa na poprawienie koordynacji ruchowej, równowagi, sposób na budowanie odpowiedniej formy. Jazda konna jest sportem ogólnorozwojowym, który zalecany jest zdrowym osobom w każdym wieku. Jak przygotować się do pierwszych jazd?

Wizyta w stadninie i rozmowa z instruktorem

Nauka jady konnej rozpoczyna się od znalezienia szkółki jeździeckiej umiejscowionej przy stajni. Istotne jest wybranie instruktora, z którym swobodnie możemy porozmawiać. Instruktor przedstawi nam plan nauki jazdy, w którym znajdują się również elementy takie jak oporządzanie konia, sprzątanie boksów, dbanie o elementy wyposażenia stajni. Pierwsze jazdy będą polegać na zapoznaniu się ze zwierzęciem, oswojeniu się z nim, nauce dosiadania, zachowania prawidłowej sylwetki.

Jak ubrać się do jazdy konnej?

Ubiór do jazdy konnej powinien być wygodny i zawierać elementy zwiększające nasze bezpieczeństwo. Podstawą są bryczesy: bryczesy damskie i męskie znajdziemy w sklepach jeździeckich. Bryczesy tworzone są z tkanin o gęstym splocie, przez co są wysoko odporne na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoć. Tkaniny pozwalają na swobodny przepływ powietrza, co znacząco poprawia komfort jeźdźca, a skóra jest wentylowana. Bryczesy mogą być uzupełnione o elementy takie jak silikonowe leje, które pozwalają na lepsze utrzymywanie się w siodle.

Podczas jazdy konnej niezbędny będzie również kask – nowoczesne kaski jeździeckie muszą dobrze przylegać do głowy, muszą być zawsze zapięte pod szyją, aby w razie wypadku kask faktycznie ochronił naszą głowę. Uzupełnieniem powinny być rękawiczki na dłonie, wygodne buty chroniące kostki.

 

 

Check Also

Separacja czy rozwód?

W Polsce dalej brak podstawowej wiedzy, czym różni się separacja od rozwodu i jakie są …

zobacz Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft Stolik nocny z półką w stylu loft