Home / Zdrowie i Uroda / Czy wiesz, jak dbać o włosy zimą?

Czy wiesz, jak dbać o włosy zimą?

Zima to wyjątkowo trudny okres zarówno dla naszej skóry, jak i włosów. Zimne powietrze, niskie temperatury oraz zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że włosy stają się łamliwe, pozbawione blasku, elastyczności, matowe. Jak sprawić, aby odzyskały wyjątkowy wygląd i zdrowie? Pomogą w tym odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne!

Szukając kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów zazwyczaj kierujemy się ceną – to błąd. To, co powinno być dla nas istotne to przede wszystkim jakość produktu oraz jego dopasowanie do naszych potrzeb. Warto przyjrzeć się z bliska skórze głowy i włosom i określić ich typ. Dzięki temu kosmetyki faktycznie nam pomogą!

Jakie odżywki wybierać?

Wybór odżywki powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami naszych włosów, jak i preferencjami. Na rynku znajdziemy odżywki klasyczne, lekkie odżywki do włosów dwufazowe, odżywki w formie mgiełek. Większość z nich przede wszystkim pozwala na łatwiejsze rozczesywanie włosów po myciu. Odżywki sprawiają też, że włosy nie puszą się, są znacznie łatwiejsze w układaniu. Lekkie odżywki w piankach i mgiełkach nie obciążają włosów, przez co są one po wysuszeniu puszyste i lekkie. Klasyczna odżywka do włosów w kremach i płynach wnika głęboko w strukturę włosa, odżywia go i sprawia, że po zabiegach pielęgnacyjnych łuski włosa są zamknięte.

Maski pielęgnacyjne – jak i kiedy je stosować?

Chcąc odzyskać blask naszych włosów koniecznie pomyślmy o wykorzystaniu nowoczesnych masek. Zaleca się ich stosowanie 1-2 razy w tygodniu. Nakładamy je na czyste, mokre włosy, kolejno zakładamy czepek oraz ręcznik. Dzięki wydzielanemu ciepłu maska uwalnia swoje cenne składniki odżywcze i oddaje je włosom, które lepiej je chłoną. Profesjonalne maski gwarantują blask i sprężystość włosów oraz ich wyższą odporność na uszkodzenia.

 

 

 

Check Also

W poszukiwaniu własnego i niepowtarzalnego stylu

Dobrze dobrana garderoba jest sprawcą pewności siebie i przychylnego nastawienia do świata. Styl, w jakim …