Home / Dom i Wnętrze / Jak urządzić dom w stylu nowojorskim?

Jak urządzić dom w stylu nowojorskim?

Dom w stylu nowojorskim jest bardzo ciekawym wnętrzem w którym będziemy się dobrze czuć. Kojarzony z elegancją i luksusem rzadko wykorzystywany jest w naszym kraju, ponieważ jest to styl, którego wiele osób nadal bardzo mocno się boi.

Dom w stylu nowojorskim – nikiel

Prosty, przytulny, wysublimowany, szlachetny dom w stylu nowojorskim to styl, który docenia obecność niklowanych przedmiotów. Nie zapominajmy jednak o tym, aby nie przesadzić z jego zbytnią obecnością, co w pewnym momencie może nas zacząć nawet razić. Nikiel to takie dodatki, jak chociażby klamki od pokojów oraz gałki od szaf, komód. Ten połyskliwy, bardzo wdzięczny materiał może znaleźć się również przy lampach, jako ich podstawa. Nikiel świetnie komponuje się brązową skórą (materiałem obowiązkowym we wnętrzach nowojorskich), dlatego warto również pomyśleć o pikowaniach na obiciach kanap, łóżek i foteli.

„Focal point”, czyli centrum mieszkania

Dom w stylu nowojorskim to centrum mieszkania, które jest bardzo doceniane przez Nowojorczyków silnie związanych ze swoimi rodzinami. W tym centrum stoi kanapa/sofa od której rozpoczyna się urządzanie dalszej części mieszkania. W “focal point” na ogół spędza się bardzo dużą część czasu, nie tylko odpoczywając, ale również pracując. To centrum mieszkania niekoniecznie musi znajdować się w salonie. Należy jednak pamiętać, że oprócz estetyki należy pamiętać również o funkcjonalności (odpowiednie ustawienie wszystkich mebli względem siebie), abyśmy faktycznie chcieli przebywać w takim miejscu. 

Check Also

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny

Sztuka i funkcjonalność: Ekskluzywne meble ogrodowe jako element dekoracyjny Meble ogrodowe dawno przestały być tylko …

live url https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne Sejf do kampera przyczepy na wymiar