Home / Motoryzacja / „Droga” taksówka – i dla niej trzeba mieć ubezpieczenie samochodu

„Droga” taksówka – i dla niej trzeba mieć ubezpieczenie samochodu

Czy prowadzenie taksówki się opłaca? Chyba tak, skoro liczba osób, wykonujących ten zawód, ciągle wzrasta. Nie tylko, jeżeli mowa o tradycyjnych taksówkach, ale także o Uberach. Dla każdego z tych pojazdów konieczne jest ubezpieczenie samochodu, jakie postrzegane jest jako jedno z tych droższych.

Ubezpieczenie samochodu – co wpływa na jego koszt?

Niestety, ale trzeba pogodzić się z tym, że polisa ochronna – zarówno ta obowiązkowa, jak te dodatkowe – dla taksówek postrzegane są jako jedne z tych droższych. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje, można poszukać u agenta ubezpieczeniowego. Można kilka z nich tutaj wymienić, aby nieco przybliżyć sytuację:

  • “zużyte” samochody – takie ubezpieczenie samochodu jest zdecydowanie droższe, ponieważ ma się do czynienia z pojazdami, jakie zdecydowanie szybciej się zużywają. Chociażby ze względu na to, że każdego dnia przejeżdżają tyle kilometrów.
  • przebieg samochodu – zwykłe auta przemierzają na ogół ok. 30 000 km rocznie. Taksówki – ok. 80 000 rocznie. Co za tym idzie – będzie zdecydowanie więcej takich sytuacji, kiedy może dojść do szkody.
  • liczba miejsc dla pasażerów – im jest ona większa, tym polisa ochronna jest droższa. Dziwne dla niektórych, ale warto wyobrazić sobie to, że takim pojazdem można wyrządzić nawet samodzielnie usterkę, ponieważ jest ono większe. Nie każdy ma taką sprawność, aby bez trudu poruszać się siedmioosobowym pojazdem. 
  • rok produkcji – im auto młodsze, tym auto droższe. Pewna sprzeczność, ale faktyczna do zauważenia w wielu salonach. 

Check Also

Olej silnikowy – najważniejszy płyn eksploatacyjny w samochodzie. Wymień go zanim będzie za późno

Jazda zbyt długo na starym oleju może mieć bardzo poważne konsekwencje dla jednostki napędowej. Z …

https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ live url iq.org